Chapter 2.

29. července 2011 v 9:21 | Lady Bella |  Bell, to nemyslíš vážně!

Jak se změnit? Najdi bývalého nepřítele a...však uvidíte co se stane :-)

Bylo šest hodin ráno. Nell ještě spala a Bella se vydala do volných ulic. Užívala si čerstvý vzduch. Všude kolem rostly květiny. Byla ještě tma, ale i tak si Belatrix všimla, že na lavičce asi deset metrů od ní někdo seděl. Harry Potter! Možná jí pomůže se změnit. Postavila se mezi stromy a chvíli jen tak stála. Harry měl tvář v dlaních. Po chvíli vzhlédl a rozhlížel se. V tom ji uviděl. Mezi stromy stála ta, kterou nenáviděl.


Bells udělala krok dopředu. Harry vstal a v rozklepané ruce držel hůlku, připraven se bránit. Bella se smála. Ale ne jako šílený maniak, ale mile, jako kdyby viděla dávného přítele. To ho trochu vykolejilo. Belatrix přišla úplně k němu.
"Co tu chcete" zeptal se.
"No Tebe přece!"
"Co..cože?"
"To mělo znamenat něco jako nestarej se."
"O vás se nestarám, nebojte."
"Nebojím" snažila se opět mile usmát.
"Nevím co to tu hrajete, ale.."
"Já? Hraju? Ale já už si dlouho nehraju, jsem už velká, víš?"
"Vy víte jak jsem to myslel"
"Jo aha tak ty si myslel..."
"Přestaňte! Jestli se mě snažíte vyprovokovat, máte smůlu!"
"Promiň"
"Promiň? To vám Pán Zla toleruje?"
"Mě nezajímá co Pán Zla toleruje."
"Aha, takže teď jste jako slečna nezávislá, jo?"
"Radši mlč."
"Proč?"
"Nebo na tebe zavolám Pána Zla!"
"Nechápu proč mu sloužíte. Je to jen plešatej, slizkej, beznosej kripl. A navíc jste kvůli něj přišla o patnáct let života, o rozum"
"Hele, bacha na jazyk!"
Harry však pokračoval "svobodu, rodinu, čistotu, hrdou nezávislost, naději, krásu...teda..jste pořád hezká, ale méně...když jste byla v tom azkabanu a tak....chápete?...teda...ne že byste mě nějakým způsobem přitahovala...teda vlastně ano...ne, vlastně ne...." začal se stydlivě zaškobrtávat a nevěděl jak z toho ven. Ani nemusel, Bell mu přiložila svůj prst na rty, druhou rukou ho posadila na lavičku a začala mluvit ona. "Já vím i bez tebe, co jsem kvůli němu musela obětovat. Vím, není nám vděčný, bere nás jako samozřejmost, neodměňuje, trestá, mučí za prkotiny, třeba že jsi nezabil pětiletou holčičku schytneš Cruciatus, ale....co jsem chtěla říct...." sedla si vedle něj a snažila se vzpomenout si, co měla na jazyku. Otočila jeho hlavu k sobě, aby se jí musel dívat do očí. "Víš, nikdo mě v té době nenechal být sám sebou. On sice taky ne, ale cítila jsem se s ním dobře. Třeba když jsem s ním mluvila a on nechtěl, aby nás někdo slyšel, použili jsme nitrozpyt a bavili se spolu myšlenkami. Je to jednoduché, stačí se podívat do něčích očí, snažit se myslet na to, že jsi v jeho hlavě. Pokud dotyčný nepoužije nitrobranu, dostaneš se do jeho mysli." Harry si to neuvědomil, ale Bella ho tímto chtěla naučit nitrozpyt, aby se jí podíval do mysli. Pustila by ho však jen k některým myšlenkám. Ten malý, hloupý, zvědavý kluk určitě své nové schopnosti hned vyzkouší. Dále ho nenápadně učila a on opravdu vešel do její hlavy. Přečetl si tam, že Bell chce odejít od smrtijedů. Chce si odstranit znamení zla a od něj chce, aby jí naučil chovat se mile a být hodná.
"Víte co?" přerušil ji v mluvení "Pojďte na snídani." nabídl, vzal jí za ruku a táhl jí do nejbližší otevřené restaurace.
"Blázníš? Až mě uvidí, zabijou mě! Nebo pro mě pošlou mozkomory!" vykřikla Bell, ale Harry jí nevnímal. V restauračce si jich nikdo moc nevšímal. Nakonec přišla servírka, naštěstí na hosty ani nepohlédla.
"Tak co to bude" zeptala se servírka znuděně.
"Já si dám ovocný pohár a kokosový džus a pro ní" Harry si přečetl v myšlenkách Belly, na co má chuť "a k tomu okurkový salát s bílým jogurtem a bílé víno."
"Dobře, do pěti minut" vyleze ze servírky
"Učíš se rychle" pochválila ho Bella a usmála se. Mile usmála, i když jí to dělalo značné problémy.
"Co takhle mluvit spolu myšlenkami, když to máte ráda" navrhl Harry
"Skvěle!" souhlasila Bell.
,Chci tě učit' poslala Bell Harrymu
,to by bylo super, děkuju.' odpověděl Harry
"Tak tady to je, není zrovna narváno tak to bylo rychlej" vyrušila je servírka. Pustili se do toho a nitrozpyt nechali být. Teda Bella přestala. Harry jí stále brouzdal v hlavě a nicnetušící Bell ani nepoužívala Nitrobranu. Nechránila jedinou vzpomínku, myšlenku, nic. Když si toho všimla, přečetla si u něj co zjistil a rozbrečela se. Okamžitě utekla. Harry běžel za ní. V hlavě měl pořád poslední přečtenou myšlenku: ,Tak jo, od zítřka ho budu učit magii. Možná i něco jiného. Je celkem hezký a já se mu taky líbím. A který mladý kluk by nechtěl jako svou první pěknou, udělanou a zkušenou ženu?'
"Bože ta Belatrix má nápady." řekl si pro sebe cestou.
Bell seděla na lavičce, celá promočená. Větší vinu na tom měl déšť, ale ani nezadržitelné slzy v tom nebyly nevinně. Harry si k ní sedl a jednou rukou jí pohladil po studeném stehnu. Ucítila jeho teplou dlaň, zvedla hlavu, ale do očí se mu bála pohlédnout. Utřel jí rozteklou tužku na oči. Bell pohlédla do smaragdové zeleně jeho očí.
"Vy máte opravdu hezké oči" řekl Harry jen tak mimochodem. To chtěla říct ona!
"Děkuji" řekla a odměnila jej úsměvem. Nebyl to úsměv šílené vražedkyně a mučitelky, ale úsměv čarodějky, které zničil život ten, kdo zničil život i jemu a ona se chtěla pomstít a opustit Voldemorta. Měli hodně společného. Po chvíli ji objal a nenápadně si k ní přičichl. Voněla po kokosu, který Harry miluje.
"Takže už se na mě nezlobíš kvůli Siriovi?" zeptala se opatrně. "Chci abys věděl, že mě se po něm stýská stejně jako tobě. Teď už ano." dodala.
"Já chápu že jste to vše dělala kvůli němu." řekl soucitně, i když měl v plánu jinou odpověď. Ale vidět ubrečenou smrtijedku, která smrtijedkou už dále být nechtěla, změnilo jeho postoj k ní.
"No, taky jsem byla dost opilá" odvětila a oba se zasmáli
"A sakra" vypadlo z Belatrix
"Co je? Stalo se něco?" reagoval hned Harry.
"Musím do hotelu, někoho jsem tam nechala." odpověděla a táhla ho k hotelu.
*****
Konec druhé kapitoly :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E E | Web | 29. července 2011 v 9:27 | Reagovat

Wow, jsi rychlá :D no nic, fakt dobrý, těším se na pokračování ;-)

2 fantasy7 fantasy7 | Web | 29. července 2011 v 14:04 | Reagovat

TAky povedená, těším se na další kapitolu a přidám si tě.

3 cassiopea-black cassiopea-black | Web | 15. srpna 2011 v 20:36 | Reagovat

teda, ten Harry to přijal nějak rychle :-D já sem čekala, že se budou celou kapitolu dohadovat, a on ji vezme do restaurace a je to v pohodě :-D no pěkný, těšim se na pokráčko :-)

4 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 22:34 | Reagovat

Další výbuchy smíchu :-D Hele, všimla jsem si, že tam máš taky často změny časů, což není dobré znamení, to by chtěla na 100% upravit, ale jinak super. Když dovolíš, ale houby, já dsi dovolím :-D Okomentuju až tu zatím poslední kapitolu xD.

5 Lady-Bella-Voldemort Lady-Bella-Voldemort | Web | 16. srpna 2011 v 10:52 | Reagovat

díky za komenty ;-) :-)

6 Maitter Maitter | Web | 17. srpna 2011 v 7:59 | Reagovat

Haha, dobrý :D Taky si myslím, že to Harry vzal nějak rychle a ani se nechoval obezřetně atd.
Ale jinak super :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama